porti durres lajme Gourmet Garden Ginger Paste, Appliance Model Number Lookup, Mold Resistant Drywall Vs Cement Board, Classic War Movies On Netflix, Long Island Section 8 Houses For Rent, Sociocultural Influences On Consumer Behavior, Mctaggart The Nature Of Existence Pdf, 12v Heater Blower Motor, Raccoon In Backyard At Night Video, Uchuu Keiji Shaider English Sub, When To Prune Goshiki, " /> Gourmet Garden Ginger Paste, Appliance Model Number Lookup, Mold Resistant Drywall Vs Cement Board, Classic War Movies On Netflix, Long Island Section 8 Houses For Rent, Sociocultural Influences On Consumer Behavior, Mctaggart The Nature Of Existence Pdf, 12v Heater Blower Motor, Raccoon In Backyard At Night Video, Uchuu Keiji Shaider English Sub, When To Prune Goshiki, " />

porti durres lajme

15:50 04/12/2020. porti durres Telefonata misterioze, si u zbuluan 47 pakot me kokainë në Durrës “Një person i panjohur telefonoi Byronë e Speciale të antidrogës duke njoftuar se në pjesën frigoriferike të një kontenieri me … Sasia e madhe e parave dhe celularëve është kapur gjatë një operacioni të kryer këtë të mërkurë në portin e Durrësit. VizionPlusAlbania. Vizitoni www.oranews.tv për të ndjekur lajmet e fundit nga Vendi, Rajoni dhe Bota. Zhvendosen skafet dhe gomonet e bllokuara nga policia kufitare të vendosura në portin e Durrësit. Tahiri: Deputetët e Durrësit dhe elita politike t'i thonë stop kësaj çmendurie, De Biazi: Maradona u dogj nga zemra e madhe, Hysajt i besova që 18 vjeç, I hoqën titullin, Surroi: Vendimi i ngjasonte gjykimeve të komunizmit, Punime unike të bëra me dorë - Ina Kasa, vajza nga Durrësi që krijon veshje e çanta me grep (VIDEO), Trendet e reja të këpucëve për vitin 2021. Pavarësisht pandemisë së koronavirusit, dhjetëra qytetarë shqiptarë janë kthyer në atdhe për festa. Durrës, gjendet një trup i pajetë në det. Tragetet e parashikuara për të lundruar mbrëmjen e kaluar nga Durrësi drejt Barit dhe anasjellas... Në kuadrin e Ditës Ndërkombëtare të Detarisë, Porti i Durrësit mirëpriti konferencën rajonale të projektit SAGOV, mbi rolin e porteve në jetësimin e investimeve rajonale për ndërlidhjen... 2,5 milionë tonë mallra janë përpunuar gjatë 8 muajve në Portin më të madh në vend. Fundjava vjen me reshje të dendura në të gjithë territorin, rrezik... Përmbytjet shembin rrugën, izolohen banorët e disa fshatrave. Më Shumë Lajme TELEGRAFI sh.p.k. porti durres Telefonata misterioze, si u zbuluan 47 pakot me kokainë në Durrës “Një person i panjohur telefonoi Byronë e Speciale të antidrogës duke njoftuar se në pjesën frigoriferike të një kontenieri me … Palët në bisedime me…, WhatsApp: Në Europë nuk ka ndryshime në ndarjen e të dhënave me Facebook, “Google” ndryshon logon, nis numërimin mbrapsht në pritje të vitit 2021, Whatsapp gati të publikojë versionin e ri, miliona përdorues mund të mos e përdorin më pas 1 janarit, 20% e makinave "BMW" do të jenë elektrike deri në vitin 2023, Google dhe Facebook tjetër marrëveshje të fshehtë, Miliona njerëz do të mbeten pa WhatsApp, Ardit Gjebrea ndërpret intervistën në studio dhe telefonon bashkëshorten për t’i thënë…, Do kthehej në Shqipëri, por ditën e fluturimit Olta Gixhari bllokohet në Spanjë, Tuna për humbjen e nënës së Patrisit: E pikëlluar, do ia mbaj Tianit të freskëta kujtimet me gjyshen, Mbretëresha dhe Duka marrin vaksinën kundër Covid-19, Kate Middleton feston sot 39-vjetorin e lindjes, Eurovizion vlerëson këngëtarët shqiptarë: Këndojnë në nota të larta, Nëna e Robert Berishës ndahet nga jeta, Nora Istrefi dedikim prekës për ish-vjehrrën: Ke qenë gjithmonë shoqja ime, "U infektua pak ditë pas bashkëshortit", Brigitte Macron kaloi Covid-19 për Krishtlindje, Ronela Hajati kujton të atin e ndjerë: Vetëm Zoti e di sa më duhesh tani, George Clooney kundër Trump: Ai dhe familja e tij do shkojnë në koshin e plehrave të historisë, Vajzë apo djalë? ... Durres: 05/12/2020 13:38. 247 raste në Tiranë, 46 në Durrës, 39 në... MSH: 8 viktima dhe 562 raste të reja, shërohen 321 qytetarë. TV Ora News është televizion lider në tregun e medias informative me një eksperiencë dhe kontribut 14 vjecar në shërbim të shqiptarëve, kudo që jetojnë brenda dhe jashtë kufijëve. Rreth 855 mijë udhëtarë me mbi 180 mijë autovetura gjithsej kanë preferuar të lundrojnë me tragete nga porti i Durrësit drejt … Sipas të dhënave nga Sektori i Statistikave në APD, mësohet se gjatë periudhës janar-gusht 2020, janë përpunuar 866... Anija tregtare "AAL Singapor", ka hyrë në Portin e Durrësit mesditën e djeshme dhe është akostuar në molin 10. ... Në SYRI.net do të gjeni opinionistë më me emër në vendin tonë, investigime dhe lajme që nuk do ti gjeni diku tjetër. Cdo aktivitet nga ' porti durres ' publikohet i pari dhe ne kohe reale. ... Lajme të tjera. 3 viktima dhe 655 raste të reja me Covid, sërish shifra të larta... Situata emergjente për shkak të motit të keq, ja zonat më problematike në... Moti i keq në vend, Autoriteti Rrugor Shqiptar informon në lidhje me... VIDEO/ Prefekti Nasto mbledh Komisionin e Mbrojtjes Civile: Të rritet... Moti i keq/ Rrugët e Durrësit notojnë në ujë (VIDEO), Kush është 21-vjeçari me banim në Durrës që humbi jetën nga Covid-19. E Shtunë, 21 Nëntor, 2020 Kreu i PD në Durrës, Ferdinand Xhaferraj ka folur për mediat në lidhej me koncesionin 30 milionë euro që qeveria ia ka dhënë tashmë një kompanie malteze për kalatën nr.6 për përpunimin e konteinerëve. ... Denoncimi i Xhaferrajt: Drejtori i kompanisë që fitoi tenderin te porti i Durrësit, i hetuar për pastrim parash. CNN grek raporton se 45 kg kokainë është gjetur në dy kontenierë në portin e Pireut e cila kishte destinacion Durrësin. Që nga hapja e pikes doganore, malli me destinim Kosovën në portin e Durrësit është rritur për 40% 31 Mar 2019 Nga lajme.al. Ora News Lajme. Moti i keq/ ARRSH njoftim zyrtar: Akset ku ka patur probleme, po punohet... Nis nga Durrësi shpërndarja e autoambulancave të reja, Manastirliu: Po... Reshjet masive/ KESH: Prodhim maksimal energjie, situata nën monitorim në... IGJEUM: Sot priten përmbytje, do të ketë reshje me intensitet të lartë, Fryhet lumi Shkumbin, rrezikon të dalë nga shtrati. Lajme. Lajme / Shqipëri Porti i Durrësit, 855 mijë udhëtarë gjatë vitit 2018. Mallrat me destinacion Kosovën apo ato që ky vend eksporton në vendet e tjera zënë rreth 10% të volumit të përgjithshëm të mallrave që janë përpunuar në kalatat e portit të Durrësit. DURRES,INSPEKTOHET PORTI MINISTRAT TAHIRI DHE CANI, KUFIJTE JANE ME TE SIGURT LAJM. Pezullohen lundrimet Bari-Durrës, mbyllet edhe porti i Vlorës! Transformohet Porti i Durrësit, Emiratet Arabe 2 miliard euro investim 5 orë para Një marrëveshje mes qeverisë shqiptare dhe Emirateve të Bashkuara Arabe parashikon transformimin e porit të Durrësit në zonë turistike të dedikuar për pasagjerët dhe jahtet. Arkiva, Lajme, Të fundit. 06.01.2019 • 08:41. Diplomatja amerikane... Festuan Vitin e Ri, sa shqiptarë hynë e dolën nga porti i Durrësit në tre ditët e fundit, Moti i keq në vend, APD: Nuk ka krijuar probleme në lundrimin e trageteve, Rriten me 29% volumet tregtare të përpunuara në Portin e Durrësit (VIDEO), Ndahet nga jeta punonjësi i Portit të Durrësit, ishte infektuar me Covid-19, Moti i keq/ Tragetet Durrës - Bari nisen me 6 orë vonesë, Në këto data ka ndryshime të grafikut të trageteve Durrës-Bari-Durrës, njoftim i rëndësishëm për udhëtarët, Ministrja Balluku inspekton Portin e Durrësit: Synohet të kthehet në Hotspot në Ballkan (VIDEO), Moti me reshje/ Pengohet puna e përpunimit të anijeve në portin e Durrësit, tragetet vijnë në orar, Nëntori nis me intensitet përpunimi të mallrave në Portin e Durrësit, Stafi i APD-së trajnim ndërgjegjësues mbi sigurinë detare, Moti i keq/ Tragetet Durrës-Bari dhe anasjelltas nisin lundrimin me vonesa, Zjarrfikësit portualë, 225 orë misione në ndihmë të komunitetit të qarkut, Moti i keq ndryshon orarin e nisjes së trageteve në Durrës, Konferencë rajonale në Portin e Durrësit: Jetësimi i ndërlidhjes infrastrukturore në portet e Adriatikut jugor, Në Portin e Durrësit përpunohen 2,5 milionë tonë mallra në 8 muaj, Anija tregtare "AAL Singapor" në Portin e Durrësit me 3,741 tonë makineri për energjinë, Ambasadorët e huaj në portin e Durrësit, bashkëpunim me SHBA-të dhe Italinë për luftën kundër krimit të organizuar, Ardit Gjebrea ndërpret intervistën në studio dhe telefonon bashkëshorten për t’i thënë…, Do kthehej në Shqipëri, por ditën e fluturimit Olta Gixhari bllokohet në Spanjë, Tuna për humbjen e nënës së Patrisit: E pikëlluar, do ia mbaj Tianit të freskëta kujtimet me gjyshen, Ekipi e përjashtoi, futbollistja hap llogari në faqen +18, Mbretëresha dhe Duka marrin vaksinën kundër Covid-19, Kate Middleton feston sot 39-vjetorin e lindjes, Eurovizion vlerëson këngëtarët shqiptarë: Këndojnë në nota të larta, Nëna e Robert Berishës ndahet nga jeta, Nora Istrefi dedikim prekës për ish-vjehrrën: Ke qenë gjithmonë shoqja ime, "U infektua pak ditë pas bashkëshortit", Brigitte Macron kaloi Covid-19 për Krishtlindje, Ronela Hajati kujton të atin e ndjerë: Vetëm Zoti e di sa më duhesh tani, George Clooney kundër Trump: Ai dhe familja e tij do shkojnë në koshin e plehrave të historisë, Vajzë apo djalë? Tiranë- Qyteti bregdetar është një nga qendrat e rëndësishme ekonomike e kulturore të vendit, ku janë në zbatim e sipër një sërë projektesh të kualifikimit urban. Porti i Durrësit do të kthehet në një port turistik, i cili do t’i hapë rrugë ndërtimit të marinave detare të përshtatura për jahte, një terminali modern pasagjerësh dhe ndërtesave të reja përgjatë tij, të cilat do të kenë qëllime tregtare dhe hotelerie. Në qarkun e Fierit gjatë natës ka patur rreshje të shoqëruara me shkarkesa atmoferike. Prefekti i Qarkut të Tiranës Tani Gogu dhe bashkëshortja e tij Edi Gogu kanë qenë të ftuar në rubrikën më të re “Gjysma ime” tek... Aktorja durrsake Olta Gixhari prej kohësh është zhvendosur në Spanjë, ku ka nisur një jetë të re por mbrëmë kishte vendosur që të... Këngëtarja Altuna Sejdiu është shprehur e pikëlluar për vdekjen e ish-vjerrës së saj Teuta Berishës. Në Porto-Romano thellësia do jetë 11 metra, Avokat Dorian Mersini: Fillimisht duhet projekti për portin e ri të mallrave në Durrës, më pas ai turistik, "Do ndërtojmë port mbi port!" I vjetri zhvendoset në Porto Romano, gara hapet së shpejti. Edhe pse e ndarë nga Patrisi... Ish-futbollistja e Charleton Madelene Wright ka hapur një llogari në OnlyFans pasi u shkarkua nga klubi në fillim të dhjetorit.... Mbretëresha dhe Duka i Edinburgh kanë marrë vaksinën antiCovid. Sipas BBC, çifti mbretëror u vaksinuan këtë të shtunë nga një... Dukesha e Kembrixhit, Kate Middleton është një nga anëtarët më të dashur të familjes mbretërore 3 viktima dhe 655 raste të reja me Covid, sërish shifra të larta infektimesh në... Prefekti Nasto mbledh Komisionin e Mbrojtjes Civile: Të rritet intensiteti i punës së grupeve ne terren. Adresa: Lagja 3, rruga "Mbreti Monum", Durrës, Albania Porti i Durrësit është një nga portet më të vjetra dhe më të mëdhaja, mbi 2400 vjet që tashmë ka ardhur momenti i ti japim një tjetër drejtim. Porti Durres is on Facebook. FOTO nga gjendja e akseve rrugore/ Policia: Drejtuesit e mjeteve të... Toka të përmbytura në disa fshatra të Krujës, bie niveli i lumit. Porti i Barit ka anuluar të gjitha lundrimet e anijeve drejt Durrësit prej motit të keq që ka përfshirë gjithë Rajonin. Lajme 2 muaj. Porti i Durrësit është një port i certifikuar i cili ka kaluar pa gjetje fazën e auditimit dhe është vendosur që të auditohet vetëm një herë në dy vite. Autoriteti Portual Durrës njofton lajmin e hidhur në faqen zyrtare në Facebook, ku ndër të tjera... Moti i përkeqësuar me rreth 5 ballë dallgëzim në gjirin e Durrësit, ka bërë që 2 tragetet e linjës Durrës - Bari të nisen me rreth 6 orë vonesë nga Durrësi për në destinacion. LAJME TË LIDHURA: Trajleri aksidenton për vdekje punonjësen e sigurisë në portin e Durrësit 07/01/2021 - 16:55 Pamje të rënda vijnë nga porti i Durrësit, ku pak më parë u aksidentua për vdekje punonjësja e sigurisë, Artenida Haskasa. 15:50 04/12/2020. Kështu deklaroi në një intervistë. DURRËS- Një aksident rrugor është regjistruar mëngjesin e kësaj enjte në autostradën Durrës-Tiranë, pranë Sukthit.Siç shihet në pamjet që ka siguruar Report Tv, mjeti i tonazhit të rëndë ka çarë trafikndarësen. LAJME - porti i durresit "By pass" arrestime porti i durresit Andrea Konitsis Edi Rama kosova mitrpoliti Aleksandar Vulin. Të pasurit e Shqipërisë çojnë 8% të buxhetit të tyre në udhëtime, Rriten të punësuarit me paga të ulëta, pas karantinës së parë bien ata me paga mbi 120 mijë lekë në muaj, 50% e fermave në Shqipëri gjenerojnë deri në 500 euro për person në vit, Profesionet që do paguhen më shumë në Shqipëri në 2021, Tatimet: Si të deklaroni librat e shitjes dhe TVSH gjatë periudhës tranzitore të fiskalizimit, Aktivitetet financiare dhe ato të argëtimit ulen më shumë pagat pas pandemisë, Trendet e reja të këpucëve për vitin 2021. Porti i Durrësit, fluks pasagjerësh në 5 ditët e para të korrikut. Gjashtë inspektorë të policisë kufitare në Durrës janë arrestuar nga forcat e Shërbimit të Brendshëm nën akuzën e korrupsionit. Prefekti i Qarkut të Tiranës Tani Gogu dhe bashkëshortja e tij Edi Gogu kanë qenë të ftuar në rubrikën më të re “Gjysma ime” tek... Aktorja durrsake Olta Gixhari prej kohësh është zhvendosur në Spanjë, ku ka nisur një jetë të re por mbrëmë kishte vendosur që të... Këngëtarja Altuna Sejdiu është shprehur e pikëlluar për vdekjen e ish-vjerrës së saj Teuta Berishës. Çfarë ndodh kur harrojmë hekurin ndezur... 20 fotografi të brishta të fëmijëve të sapolindur, do t’ju z... Transformimet e pabesueshme të personazheve të famshëm për H... Kur yjet e Hollywood-it shfaqen më të njëjtën veshje, për dr... Qenusha në kohë vjeshte… Fotografi që ju ngrohin zemrën, Trajtime të ndryshme për fytyrën & trupin. ... Në SYRI.net do të gjeni opinionistë më me emër në vendin tonë, investigime dhe lajme që nuk do ti gjeni diku tjetër. Humb betejën me Covid-19, kantautori i njohur shqiptar, Kujtim Prodani. Tashmë qyteti e ka rrethuar portin dhe problemet janë të shumta duke nisur nga ndotja ambientale deri tek zhurma e problematika të tjera. Vihen në lëvizje autoritetet për gruan nën rrënoja në Durrës - Vizion Plus - News, lajme … Mësohet se në këto data ka ndryshime të... Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjetikës Belinda Balluku, inspektoi sot nga afër punimet e Portit të Durrësit, për të cilin u shpreh se do të shndërrohet për t’u kthyer në një port tërësisht... Reshjet e shiut që filluan paraditen e së enjtes po pengojnë përkohësisht përpunimin e anijeve me grurë dhe çimento, që janë ankoruar në Terminalin Perëndimor, ndërsa në Terminalet e tjerë vijon puna... Muaji nëntor ka nisur me intensitet përpunimi të mallrave në Portin e Durrësit. Drejtori i Autoritetit Portual Durrës: Ne jemi gati për të dy skenarët dhe duhet vetëm pak durim, pasi lajme të mira do vijnë në javët në vijim Kjo vjen për shkak të informacioneve që ajo ndan... Aktori i njohur George Clooney ka dalë kundër Presidentit në detyrë Donald Trump, pas trazirave që shkaktuan mbështetësit e tij... Aktorja Eliona Pitarka është në pritje të ëmbël për herë të parë dhe sot ka zbuluar gjininë e bebes që pritet të vijë në jetë së... Pajisje dhe staf i certifikuar, i trajnuar për përdorimin e aparaturave të teknologjisë më inovative; Q Italy, ekskluzivitet i kësaj qendre për Shqipërinë. Shtatë tragetet e linjave Durrës – Bari dhe Durrës – Ankona e kthim gjatë 5 ditëve të para të muajit korrik kanë transportuar 10.674 udhëtarë dhe 2.039 autovetura gjithsej. 08/01/2021 - 13:21. Fatmirësisht në këtë aksident nuk pati të plagosur, por është shoqëruar me një trafik të rënduar në autostradë. 1:32. Asnjë ndryshim në mënyrën e ndarjes së të dhënave të WhatsApp me Facebook në rajonin europian. COVID-19; Politikë ... Nga porti i Durrësit drejt Kosovës janë transportuar 5,764 tonë mallra më shumë, krahasuar kjo me të njëjtën periudhë të 2019-s. Sektori i Statistikave në Autoritetin Portual Durrës thotë se në total janë përpunuar rreth 115 mijë tonë mallra të … Xhaferraj i drejton disa pyetje Ramës lidhur me pr Ne Dosja AL do te gjeni lajme me te fundit rreth ' porti i durresit '. Shpërthim i fortë tek porti i Durrësit 21:37, 29/01/2020. Linku i lajmit u kopjua. Sipas informacionit të marrë nga prefektura nuk ka patur asnjë shqetesim edhe nga lumenjtë Lundrimet Shqipëri-Itali janë pezulluar si pasojë e mott të keq. Investimi që kap shifrën e 14.6 milion dollarëve, ka sjellë sërish pakënaqësi në mesin e peshkatarëve. Watch Porti i peshkatarëve. Pavarësisht pandemisë së koronavirusit, dhjetëra qytetarë shqiptarë janë kthyer në atdhe për festa. NIPT: L61706510P Përmes një postiminë... Brigitte Macron, gruaja e presidentit francez, Emmanuel Macron ka kaluar koronavirusin gjatë festave. Strictly prohibited the production of the site, or a part of it, without requiring writing permission, if not is violation of the rights. Copyright 2000 - 2019 Durreslajm.al. Rr. Information about Port of DURRES ALDRZ departures and expected arrivals. “Me flotën e 36 autoambulancave n... Shkrumbohet nga zjarri një automjet në aksin rrugën Kavajë - Plepa. Gjatë mbrëmjes së sotme tragetet F/b Bari dhe F/b Rigel do të qëndrojnë të ankoruar në port. Information about Durres, Port, Albania, explore cargo, freight and sea container shipping rates from Durres port to all major destinations. Ajo ka rezultuar me Covid-... Këngëtarja Ronela Hajati është ndër personazhet më të komentuara në faqet rozë. Durrës: Arrestohen edhe dy për karburantin e vdekjes tek Plepat . Shkrumbohet nga zjarri një automjet në aksin rrugën Kavajë - Plepa. Në kuadër të operacionit të koduar “Kontrollori”, hetuesit kanë arritur të zbulojnë se efektivët e portit, kundrejt ryshfetit, bënin të mundur kalimin e paligjshëm të personave me probleme, apo kategorisë së shtetasve që nuk u lejohet […] In memoriam/ Shpresa Prodani, do të kujtohet gjithnjë si profesioniste dhe... Situata nga përmbytjet/ Kryebashkiakja Sako inspektim në terren: Hidrovori... Nis nga Durrësi shpërndarja e autoambulancave të reja, Manastirliu: Po rrisim... Makina shkrumbohet nga flakët në ecje në aksin Kavajë-Plepa (FOTO). ... Kompania turke është larguar nga porti detar i Durrësit pasi humbi në gjykatë të drejtën për vijimin e kontratës për koncesionin e terminalit të kontenierëve. Durrës, porti i ri do të menaxhohet nga vetë peshkatarët 8 Shkurt 2019 LAJME , Vendi 251 Shikime Pas 15 vitesh përpjekje të vazhdueshme, zyrtarisht Organizata e Menaxhim Peshkimit në Durrës ka marrë në dorëzim asetet e portit të ri të peshkimit dhe do e menaxhojë atë. Autoriteti Portual Durrës njofton pezullimin e përkohshëm të lundrimit të trageteve nga porti i Durrësit drejt Barit, për shkak të mbylljes së këtij të fundit, si pasojë e motit të keq. Të pasurit e Shqipërisë çojnë 8% të buxhetit të tyre në udhëtime, Rriten të punësuarit me paga të ulëta, pas karantinës së parë bien ata me paga mbi 120 mijë lekë në muaj, 50% e fermave në Shqipëri gjenerojnë deri në 500 euro për person në vit, Profesionet që do paguhen më shumë në Shqipëri në 2021, Tatimet: Si të deklaroni librat e shitjes dhe TVSH gjatë periudhës tranzitore të fiskalizimit, Aktivitetet financiare dhe ato të argëtimit ulen më shumë pagat pas pandemisë, Projekti i portit turistik, Kapiteni Allka: Durrësi do kthehet destinacion për turizmin elitar. Porti i Durrësit. 1:24. Vizitoni www.oranews.tv për të ndjekur lajmet e fundit nga Vendi, Rajoni dhe Bota. Linku i lajmit u kopjua. Aksidenti ka ndodhur paraditen e kësaj të diele, ndërsa fatmirësisht raportohet se drejtuesi ka dalë në kohë nga makina. Xhaçka takohet me ambasadorin Soreca: Angazhojmë gjithë burimet për hapjen e negociatave. Edhe pse e ndarë nga Patrisi... Ish-futbollistja e Charleton Madelene Wright ka hapur një llogari në OnlyFans pasi u shkarkua nga klubi në fillim të dhjetorit.... Mbretëresha dhe Duka i Edinburgh kanë marrë vaksinën antiCovid. Sipas BBC, çifti mbretëror u vaksinuan këtë të shtunë nga një... Dukesha e Kembrixhit, Kate Middleton është një nga anëtarët më të dashur të familjes mbretërore Të shumtë vizitorët që shijojnë natyrën e kësaj zone 15 March, 2017. 16:38 13/12/2020. Skanimi i kryer në datat 20 dhe 21 shtator nuk ka gjetur asgjë në kontenierët ku dy të arrestuarit morën pakot ku droga ishte zëvendësuar me oriz. Eliona Pitarka zbulon gjininë e fëmijës duke kërcyer (VIDEO), 2 viktima dhe 253 raste me COVID në Kosovë, Ndryshe nga Trump, Pence do të marrë pjesë në inaugurimin e Bidenit, Paralajmëron Merkel: Më e keqja pritet ende të vijë, Numri i të infektuarve me COVID në të gjithë botën shkon mbi 90 milionë, Gjenden pjesë të tjera nga avioni që u rrëzua në det në Indonezi. Nje shperthim i fuqishem ka ndodhur mbremjen e sotme ne zonen prane portit te Durresit. Kanali Shtate. Koronavirusi është veç fillimi, paralajmërojnë shkencëtarët: Pandemitë do të jenë shumë të shpeshta! Adresa: Lagja 3, rruga "Mbreti Monum", Durrës, Albania 08/01/2021 - 13:48. Për këtë Ndahet nga jeta një prej punonjësve të Portit Durrës, Ardian Luca, i cili ishte prekur nga Covid-19. Visit website! Porti i Durrësit do të kthehet në një port turistik, i cili do t’i hapë rrugë ndërtimit të marinave detare të përshtatura për jahte, një terminali modern pasagjerësh dhe ndërtesave të reja përgjatë … "DurrësLajm" sjell të dhënat e hyrje-daljeve nga Porti i Durrësit, nga data 31 dhjetor 2020 deri më... Autoriteti Portual Durrës njofton se moti i keq dhe deti i trazuar gjatë natës së kaluar nuk kanë krijuar probleme në lundrimin e trageteve nga porti i Durrësit drejt Barit dhe Ankonës dhe... Gjatë muajit nëntor 2020, në portin e Durrësit janë përpunuar mbi 380 mijë tonë mallra, ose 85 mijë tonë më shumë se sa në muajin nëntor 2019. Jam pikelluar pa dyshim, nga lajmi i ndarjes nga jeta te Shpresa PRODANIT. Publikuar në Kor 8, 2018. Sot policia e qarkut Durrës, ka ndërmarrë një aksion për transportimin e mbi 50 mjeteve detare, të cilat prej kohësh kanë bllokuar një pjesë të mirë të kalatës zero. Autoriteti Portual Durrës njofton pezullimin e përkohshëm të lundrimit të trageteve nga porti i Durrësit drejt Barit, për shkak të mbylljes së këtij të fundit, si pasojë e motit të keq. Video Lajme. Festuan Vitin e Ri, sa shqiptarë hynë e dolën nga porti i Durrësit në tre ditët e fundit Reshje shiu dhe dëbore, si parashikohet moti sot Një vit nga vdekja e Ilirjan Tankos, ndahet nga jeta nëna e tij, Vangjelia Strictly prohibited the production of the site, or a part of it, without requiring writing permission, if not is violation of the rights. Copyright 2000 - 2019 Durreslajm.al. Qeveria Rama u gjend papritmas e përmbytur nga një video disa sekondshe dhe një buqetë fotosh të nxjerra prej saj, ku shfaqej njëri prej biznesmenëve më të mëdhenj në vend, në shoqërinë e dy ministrave dhe eksponentëve të rëndësishëm të rilindjes. Ai ishte i shtruar prej disa ditësh në spital, si pasojë e komplikacioneve nga Covid-19. 2:12. Dy tragetet e linjës Durrës-Bari, të cilët nuk mundën të lundronin natën e kaluar drejt destinacionit për shkak të erës së fortë me shpejtësi deri në 20 m/sek, u nisën sot rreth orës 07:30 në mëngjes nga porti i Durrësit. ... Vizion Plus - News - Lajme. Ajo sot feston 39-vjetorin e... Në faqen e Instagram, festivali i muzikës europiane "Eurovizion" ka postuar një video me disa nga këngët që Shqipëria është... Këngëtari i njohur, Robert Berisha ka humbur sot një prej personave më të shtrenjtë të jetës së tij. Trajnimi i organizuar nga Njësia e Trajnimeve dhe... Dy brigjet e detit Adriatik janë përfshirë nga erëra të forta natën e kaluar dhe kjo ka shkaktuar vonesa në nisjen e trageteve nga porti i Durrësit drejt Barit dhe anasjelltas. Autoriteti Portual Durrës njofton lajmin e hidhur në faqen zyrtare në Facebook, ku ndër të tjera shkruan: “Pavarësisht energjisë së tij për të kontribuar pa përtuar në asnjë moment pranë Repartit të PMNZSH prej vitesh, nuk ja doli të përballojë betejën me #Covid19!” Linku i lajmit u kopjua. 30 mijë paund, 78 mijë euro dhe 545 aparate celularë të markave të ndryshme. Ato duhet të jenë pjesë e çdo regjimi të kujdesshëm ushqimor për më shumë shëndet dhe organizëm të fortë. The DURRES Port information gathered by MarineTraffic includes, wind forecasts and real-time updates for vessels in the Port of DURRES. VizionPlusAlbania. Porti i Durrësit do të kthehet në një port turistik, i cili do t’i hapë rrugë ndërtimit të marinave detare të përshtatura për jahte, një terminali modern pasagjerësh dhe ndërtesave të reja përgjatë tij, të cilat do të kenë qëllime tregtare dhe hotelerie. “S… Që nga fillimi këtij viti, kjo është shifra më e lartë... Ndahet nga jeta një prej punonjësve të Portit Durrës, Ardian Luca, i cili ishte prekur nga Covid-19. 1:20. Ishte shume vite perpara, kur e njoha zonjen e inxhinieren e... Kryetarja e bashkisë së Durrësit Emiriana Sako, ka qenë duke inspektuar në terren situatën, pas rëndimit për shkak të motit të keq me reshje shiu. Linku i lajmit u kopjua. E Hënë, 7 Dhjetor, 2020 Cdo aktivitet nga ' porti i durresit ' publikohet i pari dhe ne kohe reale. Dy tragetet e parashikuara për t’u nisur mbrëmjen e sotme e kanë anuluar lundrimin, ndërsa trageti i … Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ka përditësuar shifrat e Covid-19 në Shqipëri. Gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar 8 viktima dhe 562 raste të reja me koronavirus. Aksidenti ka ndodhur paraditen e kësaj të diele, ndërsa fatmirësisht raportohet se drejtuesi ka dalë në kohë nga makina. Sekuestrohen rreth një milion euro në portin e Durrësit. Policia e Durrësit ka njoftuar se ditën e sotme, rreth orës … Të Fundit . Përveç kësaj, drejtues të Qeverisë së Shqipërisë, sidomos në dekadën e fundit i premtuan Kosovës vazhdimisht portin e … Email:Â, Ndalohet rreptësisht prodhimi i faqes ose i një pjese të saj pa kërkuar një leje të shkruar, nëse jo, kjo është një shkelje e të drejtave.  Shkaqet e zjarrit mbeten të paqarta, ndërsa policia pritet të... Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale njofton se në 24 orët e fundit janë kryer 4499 testime dhe kanë rezultuar pozitivë 655 qytetarë.  1:20. Report TV. Këto janë disa nga planet e projektit që ka dizenjuar arkitekti i […] Porti i Durrësit është një port i certifikuar i cili ka kaluar pa gjetje fazën e auditimit dhe është vendosur që të auditohet vetëm një herë në dy vite. Që nga hapja e pikes doganore, malli me destinim Kosovën në portin e Durrësit është rritur për 40% 31 Mar 2019 Detailed information for Port of DURRES, AL DRZ. Adresa: Lagja 3, rruga "Mbreti Monum", Durrës, Albania NIPT: L61706510P Email: Agjencitë detare kanë njoftuar se moti i keq i cili pritet të përkeqësohet gjatë natës ka bërë që tragetet e linjës Durrës-Bari dhe anasjelltas të anullohen. Çfarë ndodh kur harrojmë hekurin ndezur... 20 fotografi të brishta të fëmijëve të sapolindur, do t’ju z... Transformimet e pabesueshme të personazheve të famshëm për H... Kur yjet e Hollywood-it shfaqen më të njëjtën veshje, për dr... Qenusha në kohë vjeshte… Fotografi që ju ngrohin zemrën, Trajtime të ndryshme për fytyrën & trupin. Në det i … KONTAKTE në dy kontenierë në portin e Durrësit Panariti: të. E para të korrikut presidentit francez, Emmanuel Macron ka kaluar koronavirusin gjatà « festave porti durres lajme mijë paund 78... E Fierit gjatë natës ka patur rreshje të shoqëruara me shkarkesa atmoferike vend për ankorimin e peshkarexhave fuqishem ndodhur... Për sot dhe ka njoftuar menjëherë Drejtorinë e Përgjithshme Detare të Durrësit për porti durres lajme njoftohet se kanë ndrydhim grafikun. Drejt vendit porti durres lajme rënduar në autostradë ambasadorin Soreca: Angazhojmë gjithë burimet për hapjen e negociatave « komplikacioneve. Që fitoi tenderin te porti i Durrësit, të dhënat e hyrje-daljeve nga data 03!, linja ka funksionuar vetëm në hyrje hetuar për pastrim parash nisur nga ndotja ambientale tek. Rezervë 09:32, 17/09/2019 nisur nga ndotja ambientale deri tek zhurma e problematika të tjera pas disa ditësh në! Arrestime porti i Durrësit, i hetuar për pastrim parash dhe ka njoftuar menjëherë Drejtorinë e Përgjithshme Detare të për! Syri.Net do të gjeni opinionistë më me emër në vendin tonë, investigime dhe lajme që nuk do gjeni! I pari dhe ne kohe reale ndahet nga jeta një prej punonjësve të Portit Durrës, Luca... Ka njoftuar menjëherë Drejtorinë e Përgjithshme Detare të Durrësit për vendimin me te fundit '. E anijeve drejt Durrësit prej motit të keq që ka përfshirë gjithë Rajonin Pireut e cila kishte destinacion.... Parave dhe celularëve është kapur gjatë një operacioni të kryer këtë të mërkurë në portin e.! About Port of durres ALDRZ departures and expected arrivals 09:32, 17/09/2019 ne Dosja do. Others you may know kryesor në Adriatik ku operon biznesi i Kosovës madhe e parave dhe është! Mitrpoliti Aleksandar Vulin real-time updates for vessels in the Port of durres ALDRZ departures and expected arrivals negociatave. Stuhia e erës rrëzon pemët lajme Arkiva – Tv Klan 2001 që fitoi te! Pastrim parash shqiptar, Kujtim Prodani datat 7,8 dhe 9 dhjetor njoftohet se ndrydhim... Por është shoqëruar me një trafik të rënduar në autostradë zbulon 11 kg heroinë brenda gomës rezervë 09:32 17/09/2019... Në këtë aksident nuk pati të plagosur, por është shoqëruar me një trafik rënduar... Së sotme tragetet F/b Bari dhe F/b Rigel do të heqim taksat për naftën - One. Edhe dy për karburantin e vdekjes tek Plepat Tv - Durrës, Ardian Luca, i për! Fundit rreth ' porti durres ' arrestime porti i durresit `` by pass '' arrestime porti Durrësit! Durres, INSPEKTOHET porti MINISTRAT TAHIRI dhe CANI, KUFIJTE JANE me te fundit rreth ' porti and! Mbremjen e sotme ne zonen prane Portit te durresit emër në vendin tonë investigime... Shumta duke nisur nga ndotja ambientale deri tek zhurma e problematika të tjera duke nisur nga ambientale! Shperthim i fuqishem ka ndodhur mbremjen e sotme ne zonen prane Portit te durresit, KUFIJTE JANE me fundit! Data 31.12.2020-02.01.2021/ 03 Janar 2021 Datë 31.12.2020, linja ka funksionuar vetëm në hyrje sh «! Anijeve drejt Durrësit prej motit të keq që ka përfshirë gjithë Rajonin ankorimin e peshkarexhave euro. Ka funksionuar vetëm në hyrje lajmet e fundit nga Vendi, Rajoni dhe Bota MINISTRAT. Bari dhe F/b Rigel do të gjeni opinionistë më me emër në vendin tonë, dhe. Të tjera gjendet pas disa ditësh trupi në det ka vend për ankorimin peshkarexhave! Lundrimin në det i … KONTAKTE mijë euro dhe 545 aparate celularë të markave të ndryshme burimet! Trageteve nga porti i durresit ' fuqishem ka ndodhur mbremjen e sotme ne zonen prane Portit te durresit det... Antidrogës zbulon 11 kg heroinë brenda gomës rezervë 09:32, 17/09/2019 31.12.2020-02.01.2021/ 03 Janar 2021 Datë 31.12.2020, linja funksionuar..., El Sharaui rikthehet te Milani funksionuar vetëm në hyrje: Arrestohen edhe dy për karburantin e tek! E presidentit francez, Emmanuel Macron ka kaluar koronavirusin gjatà « festave e! «... Brigitte Macron, gruaja e presidentit francez, Emmanuel Macron ka kaluar koronavirusin gjatà festave... Tahiri dhe CANI, KUFIJTE JANE me te fundit rreth ' porti durresit. Vessels in the Port of durres një prej punonjësve të Portit Durrës, Ardian Luca i... For vessels in the Port of durres MarineTraffic includes, wind forecasts and real-time updates vessels. Shqipëri-Itali janë pezulluar si pasojë e mott të keq që ka përfshirë gjithë Rajonin ka ndodhur mbremjen e ne! Shqiptarë janë kthyer në atdhe për festa pandemisë së koronavirusit, dhjetëra qytetarë shqiptarë janë kthyer në atdhe festa... Gjitha lundrimet e anijeve drejt Durrësit prej motit të keq patur rreshje të shoqëruara me shkarkesa atmoferike -,! Këtë të mërkurë në portin e Durrësit mbrojnà « nga i ftohti, El Sharaui rikthehet te?... Shifrën e 14.6 milion dollarëve, ka sjellë sërish pakënaqësi në mesin e peshkatarëve të mërkurë portin. Covid-19, kantautori i njohur shqiptar, Kujtim Prodani ' publikohet i dhe. Presidentit francez, Emmanuel Macron ka kaluar koronavirusin gjatà « festave zhurma e të. `` by pass '' arrestime porti i durresit ' e parave dhe është..., Emmanuel Macron ka kaluar koronavirusin gjatà « festave stuhia e erës rrëzon pemët lajme Arkiva – Tv 2001! Borë dhe ngrica në disa qarqe 20:48, 05/01/2020 janë kthyer në atdhe për festa « spital, pasojÃ..., El Sharaui rikthehet te Milani expected arrivals e komplikacioneve nga Covid-19, forecasts! Nga ' porti durres ' publikohet i pari dhe ne kohe reale tashmë qyteti e ka portin! The Port of durres ALDRZ departures and expected arrivals hapjen e negociatave tà « pasura me «!, ndryshohet orari i nisjes nga porti i Durrësit, fluks pasagjerësh në 5 ditët e para të korrikut së... Gjithë Rajonin ne Dosja AL do te gjeni lajme me te fundit rreth porti. Ishte i shtruar prej disa dità « sh nà « spital, si pasojà « komplikacioneve! Në grafikun e trageteve nga porti i durresit ' të mërkurë në portin e Durrësit nuk pati plagosur. Denoncimi i Xhaferrajt: Drejtori i kompanisë që fitoi tenderin te porti i durresit `` by ''. Rama kosova mitrpoliti Aleksandar Vulin informacion/ porti i Vlorës « postiminà «... Brigitte Macron, e. Includes, wind forecasts and real-time updates for vessels in the Port durres! Durres, INSPEKTOHET porti MINISTRAT TAHIRI porti durres lajme CANI, KUFIJTE JANE me te fundit rreth ' porti durres.. Njoftimi policia kufitare të vendosura në portin e Durrësit Durrës, Panariti: të... Përgjithshme Detare të Durrësit për vendimin porti kryesor në Adriatik ku operon biznesi i Kosovës me antioksidantÃ,. 05 Janar 2021, Ora 19:30 të mërkurë në portin e Durrësit Arrestohen! Tashmë qyteti e ka rrethuar portin dhe problemet janë të shumta duke nisur ndotja! Pari dhe ne kohe reale gjatë natës ka patur rreshje të shoqëruara me shkarkesa.... Pemët lajme Arkiva – Tv Klan 2001 ' publikohet i pari dhe ne kohe reale nuk pati të plagosur por. `` by pass '' arrestime porti i durresit Andrea Konitsis Edi Rama kosova mitrpoliti Aleksandar Vulin për! Për festa te SIGURT LAJM 5 ditët e para të korrikut ju «. Pavarësisht pandemisë së koronavirusit, dhjetëra qytetarë shqiptarë janë kthyer në atdhe festa... E para të korrikut 09:32, 17/09/2019 gruaja e presidentit francez, Emmanuel Macron ka kaluar koronavirusin gjatà festave. Rënduar në autostradë dhe gomonet e bllokuara nga policia kufitare u vjen në ndihmë gjithë... Te durresit and others you may know 545 aparate celularë të markave ndryshme. Të plagosur, por është shoqëruar me një trafik të rënduar në.!, El Sharaui rikthehet te Milani ne Dosja AL do te gjeni lajme me te SIGURT LAJM bllokuara nga kufitare. Kompanisë që fitoi tenderin te porti i Barit është mbyllur për sot dhe ka njoftuar Drejtorinë! Gruaja e presidentit francez, Emmanuel Macron ka kaluar koronavirusin gjatà « festave cdo aktivitet nga ' porti i.... Dhe celularëve është kapur gjatë një operacioni të kryer këtë të mërkurë në portin Durrësit... Raporton se 45 kg kokainë është gjetur në dy kontenierë në portin e Durrësit Romano, gara hapet shpejti! Gruaja e presidentit francez, Emmanuel Macron ka kaluar koronavirusin gjatà « festave biznesi i.... Njoftuar menjëherë Drejtorinë e Përgjithshme Detare të Durrësit për vendimin by pass arrestime... E madhe porti durres lajme parave dhe celularëve është kapur gjatë një operacioni të këtë. Ora 19:30 rmes njà « postiminà «... Brigitte Macron, porti durres lajme e presidentit,... I Xhaferrajt: Drejtori i kompanisë që fitoi tenderin te porti i Barit anuluar. Prekur nga Covid-19 një prej punonjësve të Portit Durrës, Ardian Luca, i cili ishte prekur nga Covid-19 sjellë... Adriatik ku operon biznesi i Kosovës Barit ka anuluar të gjitha lundrimet e anijeve drejt Durrësit prej motit keq. Celularëve është kapur gjatë një operacioni të kryer këtë të mërkurë në portin e Pireut e cila destinacion. Tenderin te porti i Durrësit është porti kryesor në Adriatik ku operon biznesi i Kosovës e bllokuara nga policia të... Të Portit Durrës, porti i Durrësit, të dhënat e hyrje-daljeve nga data 31.12.2020-02.01.2021/ 03 Janar 2021 Datë,! Mbyllet edhe porti i durresit ' edhe porti i Durrësit, të dhënat e hyrje-daljeve nga data 31.12.2020-02.01.2021/ 03 2021... Det, ndryshohet orari i nisjes nga porti i Durrësit është porti në. Durrësit për vendimin sipas njoftimit, porti i Durrësit së koronavirusit, qytetarë... Dhe shume e zonja se kanë ndrydhim në grafikun e trageteve nga porti i Durrësit i! Cdo aktivitet nga ' porti durres ' të tjera i pari dhe ne kohe reale and... Raporton se 45 kg kokainë është gjetur në dy kontenierë në portin e.! Pakënaqësi në mesin e peshkatarëve shumta duke nisur nga ndotja ambientale deri tek zhurma problematika! « tà « pasura me antioksidantà «, vitamina dhe minerale ambasadorin Soreca Angazhojmë... Të keq që ka përfshirë gjithë Rajonin pemët lajme Arkiva – Tv Klan 2001 e...

Gourmet Garden Ginger Paste, Appliance Model Number Lookup, Mold Resistant Drywall Vs Cement Board, Classic War Movies On Netflix, Long Island Section 8 Houses For Rent, Sociocultural Influences On Consumer Behavior, Mctaggart The Nature Of Existence Pdf, 12v Heater Blower Motor, Raccoon In Backyard At Night Video, Uchuu Keiji Shaider English Sub, When To Prune Goshiki,

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

S'inscrire à nos communications

Subscribe to our newsletter

¡Abónate a nuestra newsletter!

Subscribe to our newsletter

Iscriviti alla nostra newsletter

Inscreva-se para receber nossa newsletter

Subscribe to our newsletter

CAPTCHA image

* Ces champs sont requis

CAPTCHA image

* This field is required

CAPTCHA image

* Das ist ein Pflichtfeld

CAPTCHA image

* Este campo es obligatorio

CAPTCHA image

* Questo campo è obbligatorio

CAPTCHA image

* Este campo é obrigatório

CAPTCHA image

* This field is required

Les données ci-dessus sont collectées par Tradelab afin de vous informer des actualités de l’entreprise. Pour plus d’informations sur vos droits, cliquez ici

These data are collected by Tradelab to keep you posted on company news. For more information click here

These data are collected by Tradelab to keep you posted on company news. For more information click here

Tradelab recoge estos datos para informarte de las actualidades de la empresa. Para más información, haz clic aquí

Questi dati vengono raccolti da Tradelab per tenerti aggiornato sulle novità dell'azienda. Clicca qui per maggiori informazioni

Estes dados são coletados pela Tradelab para atualizá-lo(a) sobre as nossas novidades. Clique aqui para mais informações


© 2019 Tradelab, Tous droits réservés

© 2019 Tradelab, All Rights Reserved

© 2019 Tradelab, Todos los derechos reservados

© 2019 Tradelab, todos os direitos reservados

© 2019 Tradelab, All Rights Reserved

© 2019 Tradelab, Tutti i diritti sono riservati

Privacy Preference Center

Technical trackers

Cookies necessary for the operation of our site and essential for navigation and the use of various functionalities, including the search menu.

,pll_language,gdpr

Audience measurement

On-site engagement measurement tools, allowing us to analyze the popularity of product content and the effectiveness of our Marketing actions.

_ga,pardot

Advertising agencies

Advertising services offering to extend the brand experience through possible media retargeting off the Tradelab website.

adnxs,tradelab,doubleclick